Resultat GranPrix -06, ----------------------- Klicka här för att se bilder från seglingen
PLAC.
SKEPPARE BÅTTYP BÅTNAMN KLUBB NR LYS STARTTID MÅLTID
1
Nordblom/Johansson F18 Tall VJS   1,50 12.54.58 16.04.22
2
Björn Sagerman BS25   SSK 137 1,78 13.23.48 16.08.09
3
Jonas Pettersson Miniton Skalet VSS SWE 10535 1,09 11.44.55 16.08.39
4
Golv-Olle Pettersson Smaragd Olles Låda RYC SWE 155 1,19 12.06.21 16.14.11
5
Peter Svanberg Cumulus     505 1,08 11.42.33 16.15.23
6
Nisse Virving NF   SSK SWE 138 1,10 11.47.14 16.18.07
7
Magnus Forslund Scampi BojBoj RYC SWE 501 1,09 11.44.55 16.18.52
8
Johan Fellbom Smaragd Maskros TBK SWE 6 1,19 12.06.21 16.21.24
9
Håkan Forslund CB 66 BorderWare RYC SWE 49 1,21 12.10.12 16.22.09
10
Valter Saaristu S-30 + Sus Göta SS SWE 63 1,21 12.10.12 16.24.24
11
Forsgren First 36,7       1,32 12.29.21 16.24.55
12
Peter Skoglund Passad + Jenny SSK 46 1,18 12.04.22 16.25.40
13
Noel Barkelius F-28 Mirage SXK SWE 1 2,03 13.43.02 16.26.37
14
Kjell Stoltz NF Pax ÅSS SWE 142 1,10 11.47.14 16.26.58
15
Lars Thoren NF Viktoria WSSW S 223 1,10 11.47.14 16.27.27
16
Stefan Szekely Arcona 400 Cleo VBK 54 1,32 12.29.21 16.28.49
17
Bengt Erilsson Wasa 55 + Vindile RYC SWE 385 1,26 12.19.20 16.29.11
18
Johan Tuvstedt X-43 Esox KSSS SWE 82 1,39 12.39.58 16.29.31
19
Ola Barthelson NF Kölbåten VJS 205 1,10 11.47.14 16.29.38
20
Fredrik Södergren J 24 Punkten BBK 2905 1,11 11.49.30 16.29.51
21
Lars Laitinen NF Bluff FOBK 211 1,10 11.47.14 16.31.57
22
Johan Björklund DF 800 R Glider SSK SWE 257 1,49 12.53.23 16.32.19
23
Magnus Nordlund Conqubin 38 Vilma LBK   1,20 12.08.18 16.32.55
24
Harald Versteegh Corsair 31X   FSK SWE 279 1,66 13.12.30 16.33.25
25
Otto Fagerstedt NF Fleurie VBS SWE 292 1,10 11.47.14 16.34.11
26
Jonas Engstedt DF 25 Silver SSK SWE 101M 1,53 12.58.16 16.34.33
27
Mats Leander SeaOn 96 Aranea WSSS SWE 1 1,67 13.13.30 16.34.46
28
Gunnar Hansson DF 26 Tripp SBS SWE 98 1,48 12.52.08 16.35.12
29
Lindquist/Strandberg Dragonfly 25 Trinite SSK SWE 105 1,55 13.00.37 16.35.57
30
Markus Björk DF 800 Trissan FOBK SWE 226 1,46 12.49.33 16.37.00
31
Thomas Larsson Mannerberg 38 Pila SBK 9267 1,41 12.42.48 16.37.26
32
Johan Steffen Safir Röäcklet RYC 120 1,15 11.58.13 16.37.54
33
Anders Hellströmer Nova   SSK 13 1,14 11.56.06 16.42.06
34
Inge Persson-Carleson First 31.7   KSSS S-1051 1,19 12.06.21 16.44.09
35
Lennart Berglund Rival +   SSK S 13 1,14 11.56.06 16.44.48
36
Thomas Johnsson Avance 36       1,14 11.56.06 16.45.36
37
Stefan Petteson Granaga 31 Emina SBS 210 1,11 11.49.30 16.46.46
38
Christer Rygaard DF 800 SW R Gunpowder II RYC SWE 183 M 1,44 12.46.55 16.48.06
39
Jan-Erik Palmquist   CatWalk   326 1,56 13.08.46 16.50.54
40
Anders Andermo DF 800 Ester Williams   SWE 121 M 1,41 12.42.48 16.51.14
41
Lars Olof Larsson DF 25 Smultronbris   58 1,55 13.00.37 16.52.12
42
Kristofer Eklund Pinta Tarantel II BSS SWE 111M 1,42 12.44.11 16.56.10
43
Klas Stoltz Linjett 35 Irene SXK 57 1,18 12.04.22 16.56.15
44
Arne Waldau NF Brita SBS S 26 1,10 11.47.14 16.57.23
45
Gabriel von Euler Gepard XL Acinonyx VIBK SWE 11M 1,41 12.42.48 16.58.57
46
Gunnar Söderberg DF 26 Yokozuna SBS SWE 150 1,52 12.57.04 17.00.40
47
Andreas Faehlmann Caribbean 22 Lilla Grå ÄBK 9284 1,00 11.21.57 17.01.28
48
Anders Olsson Wasa 55 Daphne TBK 61 1,24 12.15.46 17.09.55
49
Louis De Geer First 40.7 Sans Doute SXK   1,33 12.30.56 17.14.05
50
Anders Rennermalm Jeanneau 51 Sinuhe KSSS 8796 1,28 12.22.46 17.18.30
51
Gunnar Svensson Catri 26 Gotcha KSSS SWE 10712 1,51 12.55.52 17.20.00
52
Jan Olof Höri Catri 23 R Trixie VBS   1,44 12.46.55 17.25.41
53
Kristian Hertzberg Oyster 66 Idun KSSS 10066 1,41 12.42.48 17.43.20
54
William Blanck IW31 Rosella BSS   1,08 11.42.33 17.45.00
55
KB Wirenstål Maram Maram Ess ÄBK SWE 9 M 1,18 12.04.22 17.56.50
Hämta.
Klicka på bilden för att ladda ner hela brochren i PDF format. ca 1,5mb
stockholm 08 718 30 60

malmö 040 15 00 28

oslo +47-67 58 71 50